RSPF2FT3K16 Stackpole Electronics
  • More about RSPF2FT3K16 Stackpole Electronics
    RSPF2FT3K16 is manufactured by Stackpole Electronics and is categorized in the Through Hole Resistors category. RSPF2FT3K16 is described as RES 3.16K OHM 2W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Te Connectivity | Amp Connectors
  • Description
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK