WW5JT20R0 Stackpole Electronics
  • More about WW5JT20R0 Stackpole Electronics
    WW5JT20R0 is manufactured by Stackpole Electronics and is categorized in the Through Hole Resistors category. WW5JT20R0 is described as RES 20 OHM 5W 5% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Stackpole Electronics
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    BOX ABS BLACK 1.55"L X 1.55"W
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 12 NAT
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 14 NAT
    Phoenix Contact
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE