RCM28DCTH Sullins Connectors
  • More about RCM28DCTH Sullins Connectors
    RCM28DCTH Sullins Connectors
    RCM28DCTH is manufactured by Sullins Connectors and is categorized in the Edgeboard Card Connectors category. RCM28DCTH is described as CONN EDGE DUAL FMALE 56POS 0.156. Perfect Parts is a supplier of Connectors and other Interconnects.
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    View
    Schroff
    POWER SUPPLY CODING KEY
    Schroff
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT