CGA4J3X8R2A683K125AD TDK
  • Part Number: CGA4J3X8R2A683K125AD
  • Manufacturer Name: TDK
  • Description: CAP CER 0.068UF 100V X8R 0805
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • Available: 6,720
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CGA4J3X8R2A683K125AD TDK
    CGA4J3X8R2A683K125AD TDK
    CGA4J3X8R2A683K125AD is manufactured by TDK and is categorized in the Ceramic Capacitors category. CGA4J3X8R2A683K125AD is described as CAP CER 0.068UF 100V X8R 0805. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by TDK
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    View
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1558/1558-TF
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1564
    Schroff
    FRNT PNL KIT 3U 4HP CPCI-VME64X