CRGH0603F54K9 TE CONNECTIVITY
  • More about CRGH0603F54K9 TE CONNECTIVITY
    CRGH0603F54K9 TE CONNECTIVITY
    CRGH0603F54K9 is manufactured by TE CONNECTIVITY and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CRGH0603F54K9 is described as RES SMD 54.9K OHM 1% 1/5W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"