RNC55H10R5BSBSL Vishay /Dale
  • More about RNC55H10R5BSBSL Vishay /Dale
    RNC55H10R5BSBSL Vishay /Dale
    RNC55H10R5BSBSL is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RNC55H10R5BSBSL is described as RES 10.5 OHM 1/8W .1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Vishay /Dale
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    View
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE