RWR74N2001FSS73 Vishay /Dale
  • More about RWR74N2001FSS73 Vishay /Dale
    RWR74N2001FSS73 Vishay /Dale
    RWR74N2001FSS73 is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RWR74N2001FSS73 is described as RES 2K OHM 5W 1% WW AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Vishay /Dale
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"