RWR82S1R00FSBSL Vishay /Dale
  • More about RWR82S1R00FSBSL Vishay /Dale
    RWR82S1R00FSBSL Vishay /Dale
    RWR82S1R00FSBSL is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RWR82S1R00FSBSL is described as RES 1 OHM 1.5W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"