LRCS0402-R05FT10 WELWYN
  • Part Number: LRCS0402-R05FT10
  • Manufacturer Name: WELWYN
  • Description: RES 0.05 OHM 1% 1/16W 0402
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about LRCS0402-R05FT10 WELWYN
    LRCS0402-R05FT10 WELWYN
    LRCS0402-R05FT10 is manufactured by WELWYN and is categorized in the SMD Chip Resistors category. LRCS0402-R05FT10 is described as RES 0.05 OHM 1% 1/16W 0402. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by WELWYN
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE