LRMAM0805-R005FT5 WELWYN
  • Part Number: LRMAM0805-R005FT5
  • Manufacturer Name: WELWYN
  • Description: RES 0.005 OHM 1% 1/2W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about LRMAM0805-R005FT5 WELWYN
    LRMAM0805-R005FT5 WELWYN
    LRMAM0805-R005FT5 is manufactured by WELWYN and is categorized in the SMD Chip Resistors category. LRMAM0805-R005FT5 is described as RES 0.005 OHM 1% 1/2W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by WELWYN
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI
    View
    MIC MEMS ANALOG OMNI -38DB
    MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.9KHZ 35MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V