QSB15048WS24 XP Power
  • Part Number: QSB15048WS24
  • Manufacturer Name: XP Power
  • Description: DC-DC CONVERTER, 150W, WIDE 8:1
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about QSB15048WS24 XP Power
    QSB15048WS24 XP Power
    QSB15048WS24 is manufactured by XP Power and is categorized in the DC/DC Converters category. QSB15048WS24 is described as DC-DC CONVERTER, 150W, WIDE 8:1. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by XP Power
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO DIN SOCKET
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    View
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG