AC1210FR-0761K9L Yageo
  • Part Number: AC1210FR-0761K9L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 61.9K OHM 1% 1/2W 1210
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AC1210FR-0761K9L Yageo
    AC1210FR-0761K9L Yageo
    AC1210FR-0761K9L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AC1210FR-0761K9L is described as RES SMD 61.9K OHM 1% 1/2W 1210. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Mallory Sonalert
  • Description
    ACCESSORY; METAL "L" BRACKET; FO
    View
  • Manufacturer Name
    Mallory Sonalert
  • Description
    REPLACEMENT PLASTIC NUT SC & SCE
    View
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK