AT0603BRD07191KL Yageo
  • Part Number: AT0603BRD07191KL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 191K OHM 0.1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AT0603BRD07191KL Yageo
    AT0603BRD07191KL Yageo
    AT0603BRD07191KL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AT0603BRD07191KL is described as RES SMD 191K OHM 0.1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"