AT0805DRD071K02L Yageo
  • Part Number: AT0805DRD071K02L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 1.02K OHM 0.5% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AT0805DRD071K02L Yageo
    AT0805DRD071K02L Yageo
    AT0805DRD071K02L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AT0805DRD071K02L is described as RES SMD 1.02K OHM 0.5% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Te Connectivity | Amp Connectors
  • Description
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK