FSP120KB-4R7 Yageo
  • Available: 224
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about FSP120KB-4R7 Yageo
    FSP120KB-4R7 Yageo
    FSP120KB-4R7 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. FSP120KB-4R7 is described as RES 4.7 OHM 1.2W 10% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    View
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG