KNP100JR-73-5R6 Yageo
  • Available: 6,455
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about KNP100JR-73-5R6 Yageo
    KNP100JR-73-5R6 Yageo
    KNP100JR-73-5R6 is manufactured by Yageo and is categorized in the Through Hole Resistors category. KNP100JR-73-5R6 is described as RES 5.6 OHM 1W 5% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM