MCP100JR-56K Yageo
  • Part Number: MCP100JR-56K
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 56K OHM 5% 1W MELF
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about MCP100JR-56K Yageo
    MCP100JR-56K Yageo
    MCP100JR-56K is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. MCP100JR-56K is described as RES SMD 56K OHM 5% 1W MELF. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE