PE1206DRF070R005L Yageo
  • Part Number: PE1206DRF070R005L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES 0.005 OHM 0.5% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about PE1206DRF070R005L Yageo
    PE1206DRF070R005L Yageo
    PE1206DRF070R005L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PE1206DRF070R005L is described as RES 0.005 OHM 0.5% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    View
    Energizer
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE