RC0100FR-0718R2L Yageo
  • Part Number: RC0100FR-0718R2L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 18.2 OHM 1% 1/32W 01005
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC0100FR-0718R2L Yageo
    RC0100FR-0718R2L Yageo
    RC0100FR-0718R2L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC0100FR-0718R2L is described as RES SMD 18.2 OHM 1% 1/32W 01005. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    Essentra Components
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"