RC0201FR-072M4L Yageo
  • Part Number: RC0201FR-072M4L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 2.4M OHM 1% 1/20W 0201
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC0201FR-072M4L Yageo
    RC0201FR-072M4L Yageo
    RC0201FR-072M4L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC0201FR-072M4L is described as RES SMD 2.4M OHM 1% 1/20W 0201. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE