RC1206FR-072M94L Yageo
  • Part Number: RC1206FR-072M94L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 2.94M OHM 1% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC1206FR-072M94L Yageo
    RC1206FR-072M94L Yageo
    RC1206FR-072M94L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC1206FR-072M94L is described as RES SMD 2.94M OHM 1% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CAP SOCKET CIGARETTE RUBBER BK
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY RETAINING STRAP
    View
    Keystone Electronics
    COVER BATTERY RETAINING FOR 108
    COVER BATTERY FOR BC2/3AE HOLDER
    COVR SNAP DRAGON LOCKING
    Keystone Electronics
    CAP BATTERY PROTECTIVE BLACK
    BATTERY INSULATOR
    COVER SNAP DRAGON LOCKING
    INSULATOR FOR LARGE C&D BATTERY
    COIN CELL INSULATOR MADE IN USA
    Cui
    SPEAKER 4OHM 2W TOP PORT 102DB
    Pui Audio
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 80DB