RC2010FK-072K94L Yageo
  • Part Number: RC2010FK-072K94L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 2.94K OHM 1% 3/4W 2010
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC2010FK-072K94L Yageo
    RC2010FK-072K94L Yageo
    RC2010FK-072K94L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC2010FK-072K94L is described as RES SMD 2.94K OHM 1% 3/4W 2010. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CLIP
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM