RC2010FK-0768RL Yageo
  • Part Number: RC2010FK-0768RL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 68 OHM 1% 3/4W 2010
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 441
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RC2010FK-0768RL Yageo
    RC2010FK-0768RL Yageo
    RC2010FK-0768RL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC2010FK-0768RL is described as RES SMD 68 OHM 1% 3/4W 2010. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO LOCKING BLACK W/LED
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    View
    AUTO DIN SOCKET
    AUTO PLUG
    AUTO DIN SOCKET
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG