RC2512FK-0756RL Yageo
  • Part Number: RC2512FK-0756RL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 56 OHM 1% 1W 2512
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC2512FK-0756RL Yageo
    RC2512FK-0756RL Yageo
    RC2512FK-0756RL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC2512FK-0756RL is described as RES SMD 56 OHM 1% 1W 2512. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"