RC2512JK-077R5L Yageo
  • Part Number: RC2512JK-077R5L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 7.5 OHM 5% 1W 2512
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC2512JK-077R5L Yageo
    RC2512JK-077R5L Yageo
    RC2512JK-077R5L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC2512JK-077R5L is described as RES SMD 7.5 OHM 5% 1W 2512. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC HOUSING COVER
    View
    SIDE ELEMENT
    Hammond
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1577
    Bud Industries
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)