RC2512JK-078R2L Yageo
  • Part Number: RC2512JK-078R2L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 8.2 OHM 5% 1W 2512
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 1,747
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RC2512JK-078R2L Yageo
    RC2512JK-078R2L Yageo
    RC2512JK-078R2L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC2512JK-078R2L is described as RES SMD 8.2 OHM 5% 1W 2512. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    View
    Memory Protection Devices
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP
    COVER BATTERY HOLDER
    B B Battery
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    B B Battery
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM