RE0402FRE0736KL Yageo
  • Part Number: RE0402FRE0736KL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 36K OHM 1% 1/16W 0402
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RE0402FRE0736KL Yageo
    RE0402FRE0736KL Yageo
    RE0402FRE0736KL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RE0402FRE0736KL is described as RES SMD 36K OHM 1% 1/16W 0402. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER WHITE 680OHMS
    View
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    Mallory Sonalert
    WASHER COMPRESSION SNP SERIES
    Ftdi
    MOD USB AUDIO FLASH DRIVE I/F
    ACOUSTIC DAMPER 680 OHMS
    ACOUSTIC DAMPER BROWN 1000OHMS
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK