RL2010FK-070R05L Yageo
  • Part Number: RL2010FK-070R05L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES 0.05 OHM 1% 3/4W 2010
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RL2010FK-070R05L Yageo
    RL2010FK-070R05L Yageo
    RL2010FK-070R05L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RL2010FK-070R05L is described as RES 0.05 OHM 1% 3/4W 2010. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE