RT0402BRE07162RL Yageo
  • Part Number: RT0402BRE07162RL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 162 OHM 0.1% 1/16W 0402
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0402BRE07162RL Yageo
    RT0402BRE07162RL Yageo
    RT0402BRE07162RL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0402BRE07162RL is described as RES SMD 162 OHM 0.1% 1/16W 0402. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    EMC
    View
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    MIC INLINE 1 BUTTON W/RUBBER CBL
    PLUG / SOCKET
    Mallory Sonalert
    CONTROL MANUAL VOLUME
    Mallory Sonalert
    GASKET NEMA 4X FOR 1SC SERIES
    Ftdi
    MOD USB FLASH DRIVE INTERFACE
    Ftdi
    MOD USB FLASH DRIVE INTERFACE
    MOD USB FLASH DRV INTRFACE W/LID
    ACOUSTIC DAMPER YELLOW 4700OHMS
    ACOUSTIC DAMPER 1500 OHMS