RT0402CRD072K49L Yageo
  • Part Number: RT0402CRD072K49L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 2.49K OHM 1/16W 0402
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0402CRD072K49L Yageo
    RT0402CRD072K49L Yageo
    RT0402CRD072K49L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0402CRD072K49L is described as RES SMD 2.49K OHM 1/16W 0402. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    T-STRUT 16.85"X1.0" ALUMINUM
    View
    Schroff
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP HEAVY
    Schroff
    RR HORIZ RL 84HP HVY INDRCT MNT
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP LT
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    TEST SOCKET 2MM SHORT
    PMC MEZZANINE BOARD SPACER
    T-STRUT 20.85"X1" FOR CARD RACK
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT