RT0402FRD0761R9L Yageo
  • Part Number: RT0402FRD0761R9L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 61.9 OHM 1% 1/16W 0402
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0402FRD0761R9L Yageo
    RT0402FRD0761R9L Yageo
    RT0402FRD0761R9L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0402FRD0761R9L is described as RES SMD 61.9 OHM 1% 1/16W 0402. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY RETAINING STRAP
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    COVER BATTERY RETAINING FOR 108
    View
    Memory Protection Devices
    COVER BATTERY FOR BC2/3AE HOLDER
    COVR SNAP DRAGON LOCKING
    Keystone Electronics
    CAP BATTERY PROTECTIVE BLACK
    BATTERY INSULATOR
    COVER SNAP DRAGON LOCKING
    INSULATOR FOR LARGE C&D BATTERY
    COIN CELL INSULATOR MADE IN USA
    Cui
    SPEAKER 4OHM 2W TOP PORT 102DB
    Pui Audio
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 80DB
    Pui Audio
    SPEAKR 32OHM 300MW TOP PORT 87DB