RT0603CRE073R09L Yageo
  • Part Number: RT0603CRE073R09L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 3.09OHM 0.25% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0603CRE073R09L Yageo
    RT0603CRE073R09L Yageo
    RT0603CRE073R09L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0603CRE073R09L is described as RES SMD 3.09OHM 0.25% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO DIN SOCKET
    View
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG