RT0603FRD07237RL Yageo
  • Part Number: RT0603FRD07237RL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 237 OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0603FRD07237RL Yageo
    RT0603FRD07237RL Yageo
    RT0603FRD07237RL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0603FRD07237RL is described as RES SMD 237 OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Te Connectivity | Amp Connectors
  • Description
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK