RT0603FRD0740R2L Yageo
  • Part Number: RT0603FRD0740R2L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 40.2 OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0603FRD0740R2L Yageo
    RT0603FRD0740R2L Yageo
    RT0603FRD0740R2L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0603FRD0740R2L is described as RES SMD 40.2 OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM