RT0603WRC0716K5L Yageo
  • Part Number: RT0603WRC0716K5L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 16.5K OHM 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0603WRC0716K5L Yageo
    RT0603WRC0716K5L Yageo
    RT0603WRC0716K5L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0603WRC0716K5L is described as RES SMD 16.5K OHM 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK TOP/BOT VENT 3UX8.5X7
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK 5.25X19X9 SNAPIN PLAST
    View
    CARD RACK FRAME KIT VME 3UX160MM
    CARD RACK KIT CPCI 24 CUSTOM
    CARD RACK COMPACT PCI 3UX8.5X20
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH