RT0805CRB0742R2L Yageo
  • Part Number: RT0805CRB0742R2L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 42.2 OHM 0.25% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT0805CRB0742R2L Yageo
    RT0805CRB0742R2L Yageo
    RT0805CRB0742R2L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT0805CRB0742R2L is described as RES SMD 42.2 OHM 0.25% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Cui
  • Description
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 2.9KHZ 30V
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1000OHM
    View
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.3KHZ 41MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 35MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 4.0KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.6KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.2KHZ 20MM