RT1206BRC0736R5L Yageo
  • Part Number: RT1206BRC0736R5L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 36.5 OHM 0.1% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT1206BRC0736R5L Yageo
    RT1206BRC0736R5L Yageo
    RT1206BRC0736R5L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT1206BRC0736R5L is described as RES SMD 36.5 OHM 0.1% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    View
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE