RT1206CRC07261KL Yageo
  • Part Number: RT1206CRC07261KL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 261K OHM 0.25% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT1206CRC07261KL Yageo
    RT1206CRC07261KL Yageo
    RT1206CRC07261KL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT1206CRC07261KL is described as RES SMD 261K OHM 0.25% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE