RT1206CRD072R74L Yageo
  • Part Number: RT1206CRD072R74L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 2.74 OHM 0.25% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT1206CRD072R74L Yageo
    RT1206CRD072R74L Yageo
    RT1206CRD072R74L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT1206CRD072R74L is described as RES SMD 2.74 OHM 0.25% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    View
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 10MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM