RT1206DRD07360KL Yageo
  • Part Number: RT1206DRD07360KL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 360K OHM 0.5% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RT1206DRD07360KL Yageo
    RT1206DRD07360KL Yageo
    RT1206DRD07360KL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RT1206DRD07360KL is described as RES SMD 360K OHM 0.5% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CIGARETTE SOCKET METAL INSUL
    View
    PLUG AUTO PWR GREY
    AUTO PLUG EUROPEAN
    CIGARETTE PLUG W/ FUSE
    MPD BLK CIG PLUG
    Panavise
    DUAL DC CAR POWER ADAPTER
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V 2P-EP407
    CORD COIL W/LED 5A FUSE SKT&COVR
    ZA1060-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    PLUG AUTO W/2 SOCKETS W/LED&FUSE
    PLUG 12V AUTO LED SW FUSE CE