MP1-42C20F1 ABB
  • Part Number: MP1-42C20F1
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: PUSHBUTTON, MOM, CLR, FLUSH, 110~130V AC/DC FULL VOLTAGE INCANDESCENT, 2NO, 22mm MOUNTING
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about MP1-42C20F1 ABB
    MP1-42C20F1 ABB
    MP1-42C20F1 is manufactured by ABB and is categorized in the Pushbutton Switches category. MP1-42C20F1 is described as Product Description: PUSHBUTTON, MOM, CLR, FLUSH, 110~130V AC/DC FULL VOLTAGE INCANDESCENT, 2NO, 22mm MOUNTING . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Pushbutton Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Pushbutton Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITH 3V 5MAH COIN 6.8MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 11.6MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM