TS3N090TW ABB
  • Part Number: TS3N090TW
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 90A/600V, Thermal-Magnetic, Open, W/O Lugs, 25KAIC@480VAC
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about TS3N090TW ABB
    TS3N090TW ABB
    TS3N090TW is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. TS3N090TW is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 90A/600V, Thermal-Magnetic, Open, W/O Lugs, 25KAIC@480VAC . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POWER SUPPLY CODING KEY
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    LED 3.2 GREEN
    View
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"