GMD-85-DC24V ALTECH CORP
  • Part Number: GMD-85-DC24V
  • Manufacturer Name: ALTECH CORP
  • Description: 3 Pole Contactor, 100 (Continuous) A, 85 A, 45 kW, 24 V dc Coil
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about GMD-85-DC24V ALTECH CORP
    GMD-85-DC24V ALTECH CORP
    GMD-85-DC24V is manufactured by ALTECH CORP and is categorized in the Contactors category. GMD-85-DC24V is described as 3 Pole Contactor, 100 (Continuous) A, 85 A, 45 kW, 24 V dc Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ALTECH CORP
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK KIT EIA 7UX19X9 SNAPIN
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 175MM
    View
    Wakefield-vette
    SUBRACK VARIO 3U/84HP/185MM
    Schroff
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 475MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 355MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM
    Wakefield-vette
    SUBRACK ECO 3U/84HP/175 MM
    Vector
    CARD RACK KIT EIA 3UX19X9 SNAPIN
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 475MM
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 235MM