MC-18B-AC120V ALTECH CORP
  • Part Number: MC-18B-AC120V
  • Manufacturer Name: ALTECH CORP
  • Description: Contactor, General Purpose, 120VAC Coil, 18A, 3-Pole, 1 NO/1 NC, MC Series
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about MC-18B-AC120V ALTECH CORP
    MC-18B-AC120V ALTECH CORP
    MC-18B-AC120V is manufactured by ALTECH CORP and is categorized in the Contactors category. MC-18B-AC120V is described as Contactor, General Purpose, 120VAC Coil, 18A, 3-Pole, 1 NO/1 NC, MC Series. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ALTECH CORP
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 3V D SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE