AVD50-48S05-6L Artesyn Embedded
  • More about AVD50-48S05-6L Artesyn Embedded
    AVD50-48S05-6L is manufactured by Artesyn Embedded and is categorized in the DC/DC Converters category. AVD50-48S05-6L is described as DC/DC CONVERTER 5V 50W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Artesyn Embedded
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 14 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    View
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE