CR0402-FX-1540GLF Bourns
  • Part Number: CR0402-FX-1540GLF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 154 OHM 1% 1/16W 0402
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about CR0402-FX-1540GLF Bourns
    CR0402-FX-1540GLF Bourns
    CR0402-FX-1540GLF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0402-FX-1540GLF is described as RES SMD 154 OHM 1% 1/16W 0402. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    BATTERY PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V D SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE