CR0402-JW-182GLF Bourns
  • Part Number: CR0402-JW-182GLF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 1.8K OHM 5% 1/16W 0402
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 21,134
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0402-JW-182GLF Bourns
    CR0402-JW-182GLF Bourns
    CR0402-JW-182GLF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0402-JW-182GLF is described as RES SMD 1.8K OHM 5% 1/16W 0402. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    View
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE