CR0603-FX-9090ELF Bourns
  • Part Number: CR0603-FX-9090ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 909 OHM 1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about CR0603-FX-9090ELF Bourns
    CR0603-FX-9090ELF Bourns
    CR0603-FX-9090ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0603-FX-9090ELF is described as RES SMD 909 OHM 1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM