CR0805-FX-10R5ELF Bourns
  • Part Number: CR0805-FX-10R5ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 10.5 OHM 1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 22,400
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0805-FX-10R5ELF Bourns
    CR0805-FX-10R5ELF Bourns
    CR0805-FX-10R5ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0805-FX-10R5ELF is described as RES SMD 10.5 OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V C SIZE ALKALINE