CR0805-FX-1743ELF Bourns
  • Part Number: CR0805-FX-1743ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 174K OHM 1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 22,400
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR0805-FX-1743ELF Bourns
    CR0805-FX-1743ELF Bourns
    CR0805-FX-1743ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR0805-FX-1743ELF is described as RES SMD 174K OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    View
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE
    ELECTRONIC HOUSING COVER
    SIDE ELEMENT
    Hammond
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1577
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT